Nabídka nemovitostí

Podrobné hledání

Aktuality

18.09.2018

Růst cen nemovitostí v Česku začal zpomalovat

Ceny domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostly meziročně o 7,7 procenta. Ještě v loňském prvním čtvrtletí to přitom bylo 8,4 procenta. Růst cen tak mírně zpomaluje. Vyplynulo to z dat, jež v úterý zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V devíti z 28 zemí rostou ceny rychleji než u nás.

zobrazit více


19.04.2018

Návrat předkupního práva 2018

Od 1. ledna 2018 je znovu zavedeno zákonné předkupní právo ke spoluvlastnickému podílu. Předkupním právem se rozumí závazek vlastníka spoluvlastnického podílu na nemovitosti nabídnout tento podíl přednostně ostatním spoluvlastníkům v případě, že se ho rozhodne prodat nebo bezúplatně převést (např. darovat). Výjimkou jsou pouze převody spoluvlastnických podílů na osoby blízké.

zobrazit více


19.04.2018

Obnovu souhlasu majitele k trvalému pobytu Sněmovna možná zamítne

Praha 16. března (ČTK) - Sněmovna by měla podle doporučení výboru pro veřejnou správu zamítnout předlohu ODS, podle níž by se nájemce bytu mohl přihlásit k trvalému pobytu opět jen se souhlasem vlastníka nemovitosti, v níž bydlí. V úvodním kole poslanci novelu o evidenci obyvatel podpořili navzdory nesouhlasu menšinové vlády hnutí ANO.

zobrazit více


13.06.2017

Ceny nemovitostí v Česku rostou nejrychleji v EU. Rizikem jsou hypotéky

Ceny nemovitostí v Česku rostou nejrychleji v celé EU a postupně překonávají svá maxima. Ve zprávě o finanční stabilitě na to v úterý upozornila ČNB. Podle ředitele samostatného odboru finanční stability ČNB Jana Fraita jsou ceny bytů v ČR mírně nadhodnocené a růst úvěrů na jejich pořízení není dlouhodobě udržitelný.

zobrazit více


30.03.2017

Cesta k hypotéce se komplikuje aneb Co od dubna čeká zájemce o vlastní bydlení

Od počátku dubna se opět zpřísní pravidla pro poskytování hypoték. Zájemci o vlastní bydlení budou moci čerpat hypotéku jen do 90 procent z ceny nemovitosti. Zbývajících 10 procent si musí našetřit.

zobrazit více


03.03.2017

Letošní rok přináší v hypotékách řadu důležitých změn. Přečtěte si pět nejdůležitějších

Hypotéka stále představuje nejčastěji využívanou možností, jak financovat nové bydlení. Zatímco ještě v loňském roce byly v souvislosti s hypotékami hlavním tématem velmi nízké úroky, letošní rok přináší výrazné změny. Ne všechny nás potěší.

zobrazit více


26.01.2017

Zpřísnění kvůli hrozící bublině. K obvyklé hypotéce bude muset zájemce našetřit z vlastního půl milionu

Pořídit si bydlení na úvěr nebude tak snadné jako doposud. Hypotéky zdraží a reálně budou banky půjčovat jen 80 procent z ceny nemovitosti.

zobrazit více


05.01.2017

Nemovitosti v roce 2017: Víme už, kolik za ně budeme platit a jaké změny nás čekají

Zájem o nemovitosti byl v roce 2016 enormní, v řadě velkých měst poptávka vysoce převyšovala nabídku. Nejrychleji mizely z trhu menší byty v centru, které kromě vlastního bydlení lidé často využívali i jako investici. Ve velkých městech, jako je například Praha, se ale pro mnoho lidí stalo bydlení v centru méně dostupným. V příštím roce ale musíme počítat s určitými změnami.

zobrazit více


18.10.2016

Levné hypotéky nafukují ceny nemovitostí v Česku. Znepokojují ČNB

Realitní horečka zasáhla Česko i další země střední Evropy. Rekordně levné hypotéky svádějí lidi půjčit si na bydlení víc, než zvládnou. Poptávka zvyšuje ceny domů a bytů. Situace zneklidňuje Českou národní banku, která žádá o posílení pravomocí při regulaci hypoték, napsala agentura Reuters.

zobrazit více


18.08.2016

Nové byty v Praze za rok zdražily o 11 procent

Průměrná nabídková cena nových bytů v Praze v květnu a červnu dosáhla 75 600 korun za metr čtvereční, což je meziročně o 11,2 procenta více. V porovnání s průměrem předchozích dvou měsíců cena vzrostla o 2,8 procenta. Nabídka bytů přitom téměř o třetinu klesla, uvedla ve středu poradenská společnost Deloitte.

 
zobrazit více


20.07.2016

Finanční poradna: Na co si dát pozor během letních brigád

I letos se během prázdnin tisíce studentů chystají přivydělat nějakou tu korunu na brigádách. Oproti loňskému roku to budou mít snazší, nabídka letních brigád je totiž větší. Na druhou stranu, ale zájem studentů o dočasnou práci během letních měsíců klesá, meziročně zhruba o desetinu. O letní přivýdělek se naopak více zajímají nezaměstnaní nebo senioři.

zobrazit více


18.02.2016

Stanovení pojmů běžná údržba a drobné opravy v nájemních bytech od roku 2016

Nařízení vlády ze dne 26.10.2015 navazuje na nový občanský zákoník a vymezuje pojmy běžná údržba a drobné opravy bytu, které provádí a hradí nájemce bytu.

zobrazit více


18.02.2016

Základní informace o prodeji nemovitých věcí z pohledu DPH od roku 2016

Od roku 2016 se opět mění pravidla uplatňování DPH u převodu nemovitých věcí. Vše vychází z § 56 zákona o DPH („ZDPH“) v návaznosti na evropskou směrnici k DPH.

zobrazit více


18.02.2016

Novinky v oblasti realit pro rok 2016

Dražší pozemky

Novela zákona o DPH platná od letošního roku zdraží některé pozemky.
Díky přísnějšímu vymezení stavebního pozemku v zákoně o dani z přidané hodnoty se bude odvádět daň i z prodeje parcel, které byly dosud od placení DPH osvobozeny. Chystáte-li se stavět, připravte se na to, že za nákup stavebního pozemku od plátce DPH si od roku 2016 připlatíte.

zobrazit více


22.06.2015

Obrat u hypoték: Úrokové sazby rostou

Sazby hypotečních úvěrů v Česku už narazily na dno. Po roce a půl setrvalého poklesu začaly mírně růst. Půjčky na bydlení už zdražily Hypoteční banka a Komerční banka (KB) a k podobnému kroku se podle odborníků postupně odhodlají i další bankovní domy.

zobrazit více


13.05.2015

Byty a rodinné domy v Česku zdražují

Ceny bytů, rodinných domů i pozemků letos dál mírně rostou. Nejvíce zdražily starší byty mimo Prahu. V tiskové zprávě o tom informovala Hypoteční banka.

zobrazit více


13.05.2015

Stavebnictví v Česku se daří, rozjely se velké projekty

České stavebnictví v březnu dále zrychlilo růst, jeho produkce meziročně stoupla o 8,4 procenta. Zvýšení tempa táhlo hlavně inženýrské stavitelství, kde produkce vzrostla o víc než pětinu. Ubylo ale zahájených bytů. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

zobrazit více


15.04.2015

Deregulace zlevnila nájemní bydlení. Je nejdostupnější od revoluce

Bydlení je stále dostupnější. Nízké sazby úroků hypoték zlevňují koupi bytů. A nedávná deregulace naproti očekáváním zlevnila nájmy. Podle odborníků jsou nyní tržní pronájmy vzhledem k rostoucím mzdám dostupnější než kdy jindy.

zobrazit více


04.02.2015

Co všechno se změnilo a změní u daně z nemovitosti?

Tak, jak se neustále mění česká legislativa, tak se mění i sazby nejrůznějších daní. Výjimkou není ani daň z nemovitosti. Ta prodělala největší změnu v roce 2014, kdy u ní byly v důsledku nově nabyté účinnosti nového občanského zákoníku změněny některé výpočty a koeficienty. Taktéž v roce 2015 čeká na daň z nemovitostí několik změn, které se právě letos v létě budou projednávat v poslanecké sněmovně.

zobrazit více


20.01.2015

Hypotéky jsou aktuálně na historickém minimu, což je ideální čas na koupi nemovitosti.

Banky mezi sebou soupeří a spouští akce, s nimiž  je možné získat hypotéku i se sazbou kolem 2,54 %.

                   

zobrazit více


28.05.2014

Amazing Reality sponzor dopravního zpravodajství Radia KISS

Amazing Reality je sponzorem dopravního zpravodajství Radia KISS

zobrazit více


30.04.2014

V letošním roce jsme prezentovali také několik článků v tiskovinách

zobrazit více


07.02.2014

Banky dostaly nástroj, jak ztížit refinancování hypoték

Praha - Lidé, kteří podepisují smlouvy o hypotečních úvěrech, by je nyní měli číst ještě pozorněji než dříve. Nový občanský zákoník dal totiž bankám možnost, jak klientům na konci sjednaného fixačního období výrazně ztížit nebo v krajním případě i úplně zastavit refinancování úvěru konkurence.

zobrazit více


16.01.2014

Nový občanský zákoník

I když Nový občanský zákoník ke dni jeho účinnosti, tj. 1.1.2014 zrušil 238 právních předpisů a spolu s ním nabyly účinnosti i další nové zákony – Zákon o obchodních korporacích, Katastrální zákon, Zákon o mezinárodním právu soukromém a procesním, Zákon o veřejných rejstřících, Zákonné opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí, atd. včetně prováděcích předpisů, které přinesly velkou řadu zásadních změn i pro oblast realitního trhu

zobrazit více